Celtniecība un remonts

Spēle-aktivitāte “Labie un sliktie ieradumi. Didaktisko spēļu kartīte, kas veicina veselīga dzīvesveida paradumu veidošanos pirmsskolas vecuma bērniem, iepazīstoties ar savu ķermeni

TRENIŅA SESIJA

Temats:« Noderīgi ieradumi veselīga dzīvesveida veidošanā »

Mērķis: veselīga dzīvesveida profilaktiskā darba ietvaros sniegt aktuālu informāciju par veselīga dzīvesveida sastāvdaļām, veselības uzlabošanas veidiem un kaitīgo ieradumu negatīvo ietekmi uz organisma darbību.

Morozova Oļesja Vasiļjevna,

Sociālais skolotājs,

Sevastopoles pilsētas GBOU “Varoņa vārdā nosauktā 61. vidusskola Padomju savienība

A.I. Marinesko"

Treniņu plāns

Nodarbību posmi

Laiks

1. Apmācības tēma, mērķis

2. Emocionālā attieksme pret nodarbības vadīšanu. Spēle "Tu vēl nezini, ko es mīlu"

3. Noteikumi darbam grupā

4. Darbs pie informēšanas par veselīga dzīvesveida sastāvdaļām

4.1. Informācijas ziņojums “Ikdienas rutīna”, “ Pareizs uzturs skolnieks"

4.2. Aktivatora spēle "Apelsīns"

4.3. Informatīvais ziņojums “Skolēnu higiēna”, “Fizisko aktivitāšu nozīme cilvēka veselībai”

5. Vingrinājums “Veselības cena”

6. Nodarbības kopsavilkums

7. Atspulgs

8. Spēle “Manas preferences”

9. Nodarbības pabeigšana

KOPĀ:

45 min.

Apmācības sesijas norise

    Apmācības tēma, mērķis

Trenera vārds: Veselība ir nenovērtējama vērtība ne tikai katram cilvēkam, bet arī visai sabiedrībai. Tiekoties vai šķiroties no tuviem un mīļiem cilvēkiem, novēlam viņiem labu veselību, jo... Tas ir galvenais nosacījums un garantija pilnai un laimīgai dzīvei. Par ko, tavuprāt, mēs šodien runāsim? (Dalībnieku pieņēmumi).

Kāpēc mums tas ir vajadzīgs? (Atbildes)

    Emocionāls noskaņojums nodarbības vadīšanai. Spēle "Tu joprojām nezini, ko es mīlu"

Mērķis: pozitīva emocionāla attieksme pret nodarbību, komandas saliedēšanas darbs.

Vingrinājuma gaita: Sirds formas priekšmets tiek izlaists ap apli, katrs dalībnieks turpina frāzi: “Tu vēl nezini, ko man patīk darīt brīvajā laikā... (kādu faktu par sevi sauc, kas nav zināms lielākajai daļai).

    Noteikumi darbam grupā

Mērķis: optimizēt darbu klasē.

Progress: Trenere vērš uzmanību uz iepriekš lietotajiem noteikumiem, strādājot grupā, plakātu, ar kuru karājas uz tāfeles.

    Darbs, lai informētu par veselīga dzīvesveida sastāvdaļām.

    1. Informatīvais ziņojums “Dienas režīms”, “Pareizs uzturs skolēniem”.

Mērķis:

Progress: skolēni sniedz informatīvu vēstījumu par tēmām: “Ikdienas režīms”, “Pareizs uzturs skolēniem”.

      Aktivatora spēle "Apelsīns".

Mērķis: aktivizēt radošo domāšanu, uzmanību, atbalstīt darba motivāciju.

Progress: metot bumbiņu viens otram, sniedziet visas iespējamās apelsīna definīcijas.

      Informatīvais ziņojums “Skolēnu higiēna”, “Fizisko aktivitāšu nozīme cilvēka veselībai”.

Mērķis: profilaktiskais darbs, pieejamas informācijas nodrošināšana par veselīga dzīvesveida sastāvdaļām.

Progress: skolēni sniedz informatīvu vēstījumu par tēmām: “Skolēnu higiēna”, “Fizisko aktivitāšu nozīme cilvēka veselībai”.

    Vingrinājums "Veselības cena".

Mērķis: sniedz dalībniekiem priekšstatu par cilvēku veselības trauslumu un slikto ieradumu nelabojamajām sekām.

Kustēties: dalībnieki ir sadalīti trīs grupās, treneris katrai grupai iedod lapu, uz kuras attēlot cilvēka veselību. Tālāk dalībnieki maina darbu pulksteņrādītāja virzienā un visus sliktos ieradumus attēlo “veselības” attēlā. Pēc tam viņi vēlreiz apmainās ar darbu pulksteņrādītāja virzienā, veicot šādu uzdevumu: mēģiniet labot zīmējumu, lai atjaunotu veselību. Pēc uzdevumu izpildes katra grupa aizstāv savu darbu, dalās iespaidos un viedokļos, pie kāda secinājuma nonākusi.

    Apmācības rezultāts(pasniedzējs aicina dalībniekus izdarīt secinājumus par nodarbību).

    Atspulgs ( jautājumi ir uzrakstīti uz tāfeles. Dalībnieki izvēlas jautājumu, uz kuru vēlas atbildēt. ).

– Ko jaunu tu šodien uzzināji?

– Kas jums patika nodarbībā?

– Kādas emocijas jūs guvāt no nodarbības? un tā tālāk.

    Spēle "Manas preferences"

Mērķis: relaksācija, radot pozitīvu motivāciju izmantot savā Ikdiena saņemto informāciju.

Progress: Treneris izdala dalībniekiem papīra loksnes un lūdz izdomāt savu iecienītāko krāsu un pēc tam aprakstīt to trīs vārdos (piemērs uz tāfeles, zilam — vēss, relaksējošs, atdalīts). Tad treneris aicina dalībniekus atbildēt uz jautājumu: “Ja jums būtu iespēja zoodārzā nofotografēties ar jebkuru dzīvnieku, kuru jūs izvēlētos?” Tālāk aprakstiet dzīvnieku trīs vārdos (piemērs uz tāfeles, tīģeris - spēcīgs, bīstams, drosmīgs). Tad treneris lūdz padomāt par savu mīļāko pilsētu un izdomāt trīs vārdus, kas to raksturo (piemērs uz tāfeles, Sanktpēterburga - intelektuāls, lietišķs, atsvaidzinošs).

Rezultātu interpretācija. Treneris informē dalībniekus, ka:

Trīs krāsu īpašības ir tādas, kā citi tās redz;

Trīs dzīvnieka īpašības - kā viņi redz sevi saskarsmē ar citiem;

Trīs pilsētas raksturojums – kādu viņi vēlētos sevi redzēt darbā.

    Apmācības sesijas pabeigšana

Treneris pateicas dalībniekiem par ieguldīto darbu.

STUNDA PAR TĒMU: “LABI UN SLIKTIE IERADUMI”

augstākās kvalifikācijas kategorijas skolotājs.

Nodarbības mērķis: veidojot skolēnos skaidru izpratni par paradumu ietekmi uz cilvēka veselību.

Uzdevumi:

Attīstīt studentu zināšanas par veselību un veselīgu dzīvesveidu;

Veicināt vēlmi apgūt veselīgus ieradumus un atbrīvoties no sliktiem;

Veiciniet aktīvu dzīves pozīciju un atbildīgu attieksmi pret savu veselību.

Veidlapa: dialogs ar spēles elementiem

Priekšdarbi: scenārija izstrāde, kartīšu izgatavošana vingrinājumam, paradumu saraksta sastādīšana un rakstīšana, daiļliteratūras atlase.

Aprīkojums: kartītes vingrinājumam, paradumu saraksts, zīmuļi.

Nodarbības gaita:

Laika organizēšana

Pedagogs: Puiši, jūsu priekšā uz galda ir karte. Kas rakstīts uz kartes? (1.pielikums)

Bērnu atbildes

Pedagogs: Tavs uzdevums ir izsvītrot atkārtotus burtus. No atlikušajiem burtiem pievienojiet un izlasiet vārdu.

Bērni veic uzdevumu

Pedagogs: Kādu vārdu tu izdomāji?

Bērnu atbildes

Tēmas ziņojums

Pedagogs: Cik daudzi no jums uzminēja, kam šodien tiks veltīta mūsu nodarbība?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Šodien runāsim par ieradumiem, mēģināsim izprast, kādi paradumi ir katram no mums un to ietekmi uz mūsu veselību.

Audzinātāja : Ko nozīmē vārds “ieradums”?

Bērnu atbildes

Pedagogs: IN " Skaidrojošā vārdnīca"D. Ušakovas ieradums nozīmē "kāda noteiktā dzīves periodā apgūtu darbības virzienu, stāvokli, uzvedību, kas kādam dzīvē kļuvusi parasta, pastāvīga"

Ieradums ir tas, ko mēs darām gandrīz nedomājot, rīkojoties it kā automātiski. Piemēram, ieradums agri iet gulēt, tīrīt zobus, saklāt gultu utt.

Ieradumi veidojas, atkārtoti atkārtojot. Kad cilvēks veic vienas un tās pašas darbības, viņš pierod tās atkārtot bez domāšanas.

Redzot, kā veidojas ieradums, tas mums palīdzēsspēle "Iradums".

Spēles apraksts:

Bērni stāv aplī. Ja vadītāja pavēle ​​sākas ar vārdu “Lūdzu!”, tad visi veic dažādas kustības: “Lūdzu apsēdies”, “Lūdzu, apgriezies”, “Lūdzu, pacel. kreisā roka" un tā tālāk. Šādām komandām vajadzētu būt diezgan daudz, lai spēles dalībnieki pierastu tās izpildīt. Noteiktā brīdī skolotājs komandas priekšā nesaka vārdu “Lūdzu”, un tad bērniem nevajadzētu sekot viņa norādījumiem.

Spēles diskusija:

Pedagogs: Kad esat pieraduši izpildīt komandas, daudzi no jums nespēja uzreiz pārslēgties un izpildīja komandu, kad to nevajadzēja izpildīt. Mūsu ieradumi tiek veidoti, izmantojot vienu un to pašu principu: mums tikai vairākas reizes jāatkārto šī vai cita darbība, un tā mūsu apziņā tiek fiksēta ieraduma formā.

Katrs cilvēks savas dzīves laikā attīsta daudzus ieradumus. Daudzi ieradumi var ietekmēt cilvēka veselību.

Kā sauc ieradumus, kas palīdz uzturēt cilvēka veselību?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Kā sauc ieradumus, kas ir kaitīgi cilvēka veselībai?

Bērnu atbildes

Darbs ar kartēm

Pedagogs: Man ir uzdevuma karte. Tajā ir saraksts ar paradumiem.

1. Kopā izlasīsim ieradumu sarakstu.

2. Izvēlieties noderīgus ieradumus no saraksta un pie katra no tiem atzīmējiet “+”.

3. Sarakstā atlasiet sliktos ieradumus un pie katra no tiem atzīmējiet “-”.

Paradumu saraksts: (2. pielikums)

Maldināt

Cīnīties

Nomazgājiet seju

Lai konfrontētu

Iztīri zobus

Uzturiet higiēnu

Grauzt nagus

Saglabājiet ikdienas rutīnu

Novietojiet lietas atpakaļ savās vietās

Izlaist nodarbību

Slinks

Daudz sēžu pie televizora

Piepildīt mājasdarbs

Nokavētas nodarbības

Savaldiet sevi

Vingrinājums

Apmeklējiet klubus

Pateikt patiesību

Būt rupjam

Esi slinks

Necieni vecākos

Smēķēšana

(Pēc uzdevuma izpildes notiek diskusija)

Fiziskās audzināšanas minūte

Mēs esam smieklīgi pērtiķi

Mēs spēlējam pārāk skaļi.

Mēs visi sitam kājas,

Mēs visi sitam plaukstas,

Izpūtiet mūsu vaigus

Lecam uz pirkstgaliem.

Lecam kopā līdz griestiem

Pieliksim pirkstu pie sava tempļa.

Un pat viens otram

Rādīsim mēli!

Atvērsim muti plašāk,

Mēs veidosim visas sejas.

Kā es varu pateikt vārdu trīs?

Visi sastingst ar grimasēm

Viens divi trīs!

Pedagogs: Mēs jau teicām, ka ieradumi var būt noderīgi un kaitīgi. Iesaku klausītiesdzejolis “Slikto ieradumu zemē” N.I (3. pielikums)

Dzejoļa diskusija

Pedagogs:

Ar ko, jūsuprāt, jums būs patīkamāk sazināties: ar cilvēku, kuram ir slikti ieradumi, vai ar cilvēku, kuram ir labi ieradumi?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Protams, jums ir taisnība, cilvēks, kuram ir slikti ieradumi, ne tikai kaitē savai veselībai, pasliktinās arī attiecības ar cilvēkiem. Gluži pretēji, cilvēks, kuram ir veselīgi ieradumi, ne tikai slimo retāk, bet ar viņu ir patīkamāk sazināties, jo pieklājīgs izskats, precizitāte un kārtīgums citos izraisa pozitīvas sajūtas.

Kas jādara, lai izvairītos no kaitīgu ieradumu iegūšanas?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Ko, jūsuprāt, var ieteikt kādam, kurš vēlas atbrīvoties no kaitīga ieraduma?

Bērnu atbildes.

Nodarbības kopsavilkums

Pedagogs: Nodarbība ir beigusies. Apkoposim. Par ko viņi šodien runāja?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Kādi ieradumi tiek uzskatīti par noderīgiem?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Kuri no tiem ir kaitīgi?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Pie kā noved slikti ieradumi?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Vai cilvēks pats var atbrīvoties no kaitīga ieraduma?

Kas šim nolūkam ir jādara?

Bērnu atbildes

Pedagogs: Var izdarīt šādus secinājumus:

Ir dažādi ieradumi: labi un slikti.

Labus ieradumus var attīstīt

Mums jācenšas izturēties tā, lai neiegūtu sliktos ieradumus.

Gribasspēks palīdz jums atbrīvoties no slikta ieraduma.

1.pielikums

2. pielikums

Maldināt

Cīnīties

Nomazgājiet seju

Lai konfrontētu

Iztīri zobus

Uzturiet higiēnu

Grauzt nagus

Saglabājiet ikdienas rutīnu

Novietojiet lietas atpakaļ savās vietās

Izlaist nodarbību

Slinks

Daudz sēžu pie televizora

Izpildi mājasdarbu

Nokavētas nodarbības

Savaldiet sevi

Vingrinājums

Apmeklējiet klubus

Pateikt patiesību

Būt rupjam

Esi slinks

Necieni vecākos

Smēķēšana

3. pielikums

"SLIKTO IERADUMU VALSTĪ"

Ne kādā senā valstībā,
Modernā stāvoklī
Bērni apmeklēja skolu
Lasiet gudras grāmatas

Aizraujas ar literatūru
Sadraudzējās ar fizisko audzināšanu,
Mēs devāmies uz sekcijām un apļiem,
Citiem tie tika uzskatīti par piemēru.

Viņiem rūpēja viss
Tikai Vovkam tas apnika.
Izmetu manu somu un dienasgrāmatu
Mūsu priekšzīmīgais students.

Pametu mūzikas skolu,
Sporta treniņiem
Viņš arī pamāja ar roku,
Kopumā puisis kļuva savādāks.

Viņš atvadījās no tēta un mammas,
Dodieties ceļā
Apskatiet tālās gaismas
Tātad viņi tur dzīvo vai nē.

Viņš gāja pa mežiem un laukiem.
Aiz diviem tad kalniem
Pilsēta uzauga viņa priekšā.
Un visur, kur paskatās - viss ir dūmi

Vovka sāka klepot un šķaudīt.
Kā sauc šo pilsētu?
Un atbildē visi saka:
"Tas ir mūsu TABACO - krusa »

Nu, kas šeit nav:
Dažādu marku cigaretes,
Un pīpes tabaka ir klāt,
Un smēķēšanas maisījums.

Ko vien gribi, ņem to visu -
Smēķējiet savai veselībai.
Izvēlējos maisījumu un vilku.
Viņš neatceras, kā pamodās.

Viņš ierauga tuvumā rūķu vectēvu
(Tas nozīmē, ka viņš ir smēķējis daudzus gadus).
Mirkšķinot savas blāvās acis,
Dzelteni zobi mirgo,

Viņš saka: “Dēls, skrien!
Šeit nav draugu, visi ir ienaidnieki
Es tevi nebiedēju, bet paturi prātā...
Vai jūs pārtrauksit augt?

Bieža klepus un elpas trūkums
Viņi tevi aizvedīs, zēn..."
Vovka saprata, ka tabaka
Veselības ļaunākais ienaidnieks.

Bēglis tik tikko tika ārā.
Es domāju: "Šķiet, ka viss ir beidzies!"
Nu kā tu nāci pie prāta?
Es atkal devos apkārt pasaulei.

Es klejoju ilgi vai nē,
Bet viņš ieklīda Jaunajā pasaulē.
Kā vīna pilna upe
Alkohols ir valsts.

Šeit dzīvojošie cilvēki ir trokšņaini.
Jauni un veci dzēriens.
Šeit dzer sievietes un vīrieši,
Pat ja nav iemesla

Viņiem vienalga
Bez mājokļa un bez darba.
Jūs tur neatradīsit puišus -
Visi ir bērnu namos.

Viņi paši ir netīri un slimi.
Naktī, pa dienu - vienmēr reibumā
Mēs priecājamies, ka Vovka ieradās.
Aicināja sēsties pie galda

Lai gan varonis ir ļoti drosmīgs,
Starp citu, man bija bail.
Manā galvā urbās: “Jā,
Es nekad nedzeršu!”

Par laimi, es biju sportists -
Divi lēcieni un viņš pacēlās kā putns
Viņš patur savā sirdī derību:
“Uz šo valsti nav ceļa”

Bet pasaka nebeidzas.
Jaunietis ir nobriedis un pieaudzis.
Nedod ne atpūtu, ne miegu
Šī brīnuma puse
Lietus naktī raudāja:
— Neej tur, puis!
Vējš dusmīgi gaudoja pa skursteni:
— Nekārdini likteni!

Tikai Vovku nevar nomierināt,
Viņš gāja kādus piecus kvartālus.
Beidzot viņa ir šeit
Narkomānija - valsts

Šļirču karalis sēž tronī,
Kopā ar viņu ir adata zelta kronī,
Netālu ir mana meita Nesmejana
Viņu prieks ir marihuāna.

Šeit skraida mazulis
Hašišs ar melnajām acīm.
Viņš ienāk pieklājīgi, lēni,
Māte - vecā kundze Anaša

Kas ir tas dīvainais kungs?
-Viņu onkulis ir heroīns
Un pie durvīm, nedaudz uz sāniem,
Magoņu salmu vieta

Jaunieši šeit uzjautrinās
Nu ne dzīve
Un milzīgais dzinulis
Viss, ko esmu dzirdējis, ir muļķības
Nu, kas te par problēmu?

Viņi nedzer, bet visi ir piedzērušies.
Acis ir vājas un trakas.
Viņi runā nevietā,
Visas kustības ir nejaušas.

Un dažreiz tas saplīst,
Ārstam pēkšņi nav laika...
Vovka kliedza: “Kāda problēma!
Es šeit neatgriezīšos!”

Viņš ilgi klīda,
Es pat satiku Leniju.
Es arī uzzināju, kas ir AIDS
Indīgs veselībai.

Un tad man kļuva skumji
Atcerējos skolu un mīļos.
Viņš sāka sapņot par saviem draugiem,
Un viņš nolēma atgriezties

Atver mājas durvis -
Cik tas ir silti un mājīgi!
Viņa ģimene ilgi gaidīja,
Klasesbiedri, draugi.

Viņš atrada somas, dienasgrāmatu.
Vovka atkal ir students
Nāc, saule ir spožāka par smidzinātāju!
Galu galā veselīgs dzīvesveids

Jādzīvo katrā mājā
Lai viņi varētu ar viņu draudzēties

"Nodarbība-spēle ir vērsta uz veselīga dzīvesveida popularizēšanu. Izmantojot pasaku varoņu piemēru, tiek stāstīts par smēķēšanas un alkohola lietošanas bīstamību. Tāpat ir stāsts par veselīga dzīvesveida priekšrocībām un perspektīvām. Aktivitātes vadīšana Nepieciešama sagatavošanās: bērniem, kas apgūst pasaku pēc lomas, tiešā līdzdalība darbībā ļauj labāk asimilēt un izprast piedāvāto materiālu. Izstrādē tiek izmantota asociāciju spēle, kas pastiprina slikto ieradumu un labā kontrasta efektu ieradumus.

Priekšmets: Slikti ieradumi. Darbība ir spēle.

Mērķi.

  • Runājiet par smēķēšanas un alkohola lietošanas bīstamību.
  • Izkopt vēlmi vadīt veselīgu dzīvesveidu.
  • Attīstīt runu, dzirdes un vizuālo uztveri.

"
Aprīkojums: maskas, kurās attēloti pasaku tēli, aprīkojums mm prezentāciju rādīšanai.

"Nodarbības gaita.
I. Organizatoriskais moments.
Parunāsim šodien
Par to, kā mēs varam dzīvot bez nepatikšanām
Dzīvo bez mazajiem
Simts gadi.

II. Galvenā daļa.
1. Saruna.
Kas ir ieradums?
Bērnu atbildes.
Ieradums ir tas, ko mēs darām diezgan bieži un nedomājot.
Kādi ir ieradumi?
Bērnu atbildes.
Ir labi ieradumi. Piemēram, nomazgājiet rokas pirms ēšanas.
Uzskaitiet, kādus labus ieradumus jūs zināt?
Ir kaitīgie. Piemēram, grauzt nagus.
Nosauciet, kādi ieradumi, jūsuprāt, ir slikti.
Bērnu atbildes.
Un ir arī ļoti kaitīgi. Tā ir smēķēšana un alkohola lietošana.

2. Pasakas dramatizējums.
"Autors.
Mūsu mežā jau sen
Morāle ir stingri noteikta
Smēķēšana un dzeršana ir aizliegta.
Bet ir tādi, kuriem vienalga
Padomu neievērošana
Sēž un smēķē zem krūma,
Izelpojot dūmi ir asi.
Kam patīk lietot alkoholu
Tad staigā apkārt kā muļķis.
Tātad, vienu dienu
Vilks piesauca ārstu:

"Vilks.
"Ātrāk!
Vairāk kā ārsts. ES jūtos slikti.
Es klepoju. Man sāp krūtis.
Kratās kā sapnī.
Vilna ir šķembās. Iekšā deg!"

"Pūce.
"Slimnīcā! Steidzami!"

"Pūce.
"Sirds problēmas,
Aknas, nieres - tas viss ir bezjēdzīgi!
Un plaušas, es jums teikšu godīgi, ir kā sodrēji. Melns!
Un kā mans draugs, tu saki
Vai esat pacēlis savu ķermeni līdz šim līmenim?
Vai tu nodarbojies ar sportu?

"Vilks.
"Ne īsti" -

"Pūce.
"Varbūt jūs norūdāties?"

"Pūce.
"Vai tu ēd pareizi?
Vai jūs smēķējat, dzerat, varbūt alkoholu?"

"Pūce.
"Tātad tagad, Vilk, ārsti ir bezspēcīgi jums palīdzēt.
Tu, mana dārgā, esi sevi sabojājusi.
Jūs varētu dzīvot daudzus gadus
Tagad vienkārši nav nekādu iespēju."

3. Saruna pēc pasakas.
Kas notika ar Vilku?
Bērnu atbildes. (Vilks smagi saslima un piezvanīja ātrā palīdzība. Viņam sāpēja sirds, viņam bija drudzis, un viņa kažoks izkrita gabalos.)
Kāpēc vilks saslima? (Viņš nepiekopa veselīgu dzīvesveidu. Viņš nesportoja, dzēra alkoholu, smēķēja)
Kādu dzīvesveidu vajadzētu vadīt, lai būtu vesels un izvairītos no šādām problēmām?
Bērnu atbildes. (Sportojiet, ievērojiet dienas režīmu, ēdiet pareizi, nesmēķējiet, nelietojiet alkoholu)

4. Pasakas dramatizējums.
"Autors.
Šodien izcirtumā
Lesnojs - sacensības.
Kurš garāks, kurš ātrāks
Un kurš ir stiprākais?
Sportistiem ir tik daudz pagodinājumu,
Krāsas. Un visu uzmanību!
Gaiss ir prieka pilns
Un atskan skaļi smiekli.
Un tad žurnālisti
Zaķis ir uzvarētājs
Viņi steidzas uz interviju.

"Žurnālists.
“Tu skrēji labāk nekā daudzi
Un viņi veica tāllēkšanu.
Kāds ir tavs noslēpums? Atvērt!"

"Zaķis.
"Mans noslēpums ir ļoti vienkāršs.
Ēdu ar mēru un tikai
Veselīgi ēdieni.
Es mīlu visus dārzeņus un augļus.
Es nodarbojos ar sportu.
Es nedzeru un nesmēķēju.
Es ceļos agri
Un es eju gulēt laicīgi"

5. Saruna pēc pasakas.
Kāds ir Zaķa panākumu noslēpums?
Bērnu atbildes. (Zaķis piekopj veselīgu dzīvesveidu. Ievēro dienas režīmu, ēd veselīgu pārtiku. Nesmēķē, nelieto alkoholu. Sporto)
Kuram pasaku varonim tu gribēji līdzināties: Vilkam vai Zaķim?

6. Asociāciju spēle.
Cilvēkam vienmēr ir izvēle, kādu dzīvi viņam vajadzētu vadīt. Bet viņam jāatceras, kur tas vai cits ceļš vedīs.
Kādu cilvēku tu iedomājies, ieraugot šīs bildes? Kādu dzīvi, jūsuprāt, viņš vada?
(Rādīt slaidus, kuros attēlots krunkains un pilnvērtīgs ābols, saulains un lietains laiks, izžuvis un ziedošs koks, mierīga jūra un jūra vētras laikā, sausa un tikko griezta roze).

Piedāvātās didaktiskās spēles palīdzēs bagātināt vecāku pirmsskolas vecuma bērnu priekšstatus par cilvēka ķermeņa orgāniem un sistēmām, par veselīgiem un neveselīgiem produktiem, par bīstamiem priekšmetiem, ārstniecības augiem, kā arī palīdzēs bērnam ar izpratni izturēties pret sevi un citiem.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Kartīšu indekss didaktiskās spēles,

Veicināt pirmsskolas vecuma bērnu veselīga dzīvesveida ieradumu veidošanos, iepazīstot viņu ķermeni.

"Nezinu, ka atnāca pie mums"

Mērķis: nostiprināt bērnu priekšstatus par ķermeņa uzbūvi un darbību. Mudināt bērnus saskatīt piedāvātās situācijas neticamību. Izprast cilvēka fizisko spēju atkarību no viņa ķermeņa uzbūves.

Spēles darbības: Bērni uzmanīgi klausās Dunno stāstu. Stāsta gaitā viņi pamana fabulas un atzīmē tās ar čipsiem. Stāsta beigās skolotāja lūdz bērnus saskaitīt, cik pasakas un kuras katrs pamanījis. Pēc tam bērni izskaidro kļūdas, ko viņi pamanīja Dunno stāstā.

Materiāls : Dunno lelle, čipsi, lāde ar veicināšanas balvām.

“Novietojiet veselīgu pārtiku»

Mērķis : precizēt bērnu zināšanas par veselīgus produktus, to nozīme cilvēka veselībai un labam garastāvoklim.

Spēles darbības: Bērniem tiek nodrošināta vitrīna ar attēliem, kuros attēloti dažādi produkti. Jāskatās un jāatlasa attēli ar veselīgu pārtiku (bagāti ar vitamīniem) un jāpaskaidro sava izvēle.

Materiāls: displeja ekrāns, didaktiskie attēli, kuros attēloti dažāda veida produkti (saldējums, makaroni, piens, jogurts, zivis, konfektes utt.).

"Kas notiktu, ja..."

Mērķis : Radīt bērnus izturēties pret sevi (savu ķermeni) uzmanīgi, uzmanīgi un ar izpratni. Veicināt spēju izveidot visvienkāršākās cēloņu un seku attiecības un attiecības starp mūsu iekšējie orgāni.

Spēles darbības: Skolotājs iepazīstina bērnus ar dažādām situācijām un izspēlē tās. Jautā bērniem, kas notiktu, ja tas notiktu ar viņu (Vai jums nebija zobu? Vai jūs pārtraucāt elpot? Ja jūs kļūtu slapjas?)

Materiāls: didaktiskās bildes ar situācijām.

"Brīnišķīga soma"

Mērķis : precizēt augļu un dārzeņu nosaukumus, vingrināties to nosaukšanā un identificēšanā pēc taustes, prasme uzrakstīt stāstu - aprakstu.

Spēles darbības: Skolotāja atnes grupai brīnišķīgu maisiņu ar dārzeņiem un augļiem. Labprātīgie bērni pārmaiņus mēģina atpazīt augļus pēc taustes.

Bērni veido aprakstošu stāstu pēc šādas shēmas: izmērs, forma, krāsa, smarža, garša, ieguvums. Ja bērns ir izpildījis uzdevumu, viņš saņem augļus.

Materiāls : Brīnišķīga soma, svaigi augļi, dārzeņi.

"Produse veikals"

Mērķis: Labojiet produktu nosaukumus, to vispārīgos jēdzienus (piena produkti, gaļa, zivis, maizes izstrādājumi). Veicināt komunikācijas kultūru.

Spēles darbības: Skolotāja ar bērniem organizē pārtikas preču veikala situāciju. Bērni domā, kādus produktus viņi vēlētos iegādāties un kāpēc. Pēc rindas principa klienti iegādājas pārtikas preces sev un savai ģimenei, paskaidrojot savu izvēli.

Materiāls : displeja ekrāns, manekeni vai produktu (piena, gaļas, maizes, zivju) didaktiskie attēli. Pašdarināta papīra nauda, ​​rokassomas.

Četri attēli: piens, zivis, gaļa, milti.

"Vēstule no Počemučkas"»

Mērķis: nostiprināt bērnu priekšstatus par ķermeņa un atsevišķu orgānu uzbūvi un darbību. Radiet vēlmi sniegt padomus par veselīgu dzīvesveidu.

Spēles darbības: Bērni pārmaiņus uzdod jautājumus (krāsainas kartītes) no Počemučkas aploksnes. Skolotājs lasa, bērni klausās jautājumu un atbild uz to īsi un skaidri.

Materiāls: liela krāsaina aploksne ar zīmogu (uz aploksnes skolas, grupas adrese), krāsainas kartītes ar jautājumiem bērniem.

"salons"

Mērķis : paplašināt idejas par matu kopšanas veidiem un līdzekļiem, veidot jēdzienu “glīts izskats"izmantojot dažāda veida frizūras.

Spēles darbības: Skolotājs piedāvā bērniem attēlu komplektu ar veidiem, kā kopt matus (ķemmēt matus, mazgāt matus, ieveidot matus ar gumijām, izmantot tikai savu ķemmi, pieskarties matiem ar tīrām rokām utt.) bilžu grupā redzamas nepilnības bērnu izskatā. Bērni izvēlas “problēmas” attēlu un izvēlas kopšanas metodes, piemērotas frizūras, sniedz padomus matu kopšanā.

Materiāls : didaktiskās bildes ar matu kopšanas metodēm, ar nepilnībām matu izskatā.

"Uzmini garšu"

Mērķis : paplašināt zināšanas par dārzeņiem un augļiem, attīstīt spēju tos atpazīt pēc izskata, smaržas, garšas.

Spēles darbības: Skolotāja piedāvā bērniem groziņu ar rudens veltēm. Bērni tos aplūko un apraksta pēc šādas shēmas: izmērs, krāsa, forma, smarža. Tad skolotājs bērniem pa vienam aizsien acis un cienā ar dārzeņu un augļu šķēlītēm. Bērni runā par augļu garšu.

Materiāls : dārzeņu un augļu grozs, šalle, svaigi grieztas dārzeņu un augļu šķēles, salvetes atbilstoši bērnu skaitam, vienreizējās lietošanas koka irbulīši.

"Drošības avoti"

Mērķis : nostiprināt zināšanas par objektiem, kas var būt bīstami objekti, vingrināties izvēlēties objektus atbilstoši aprakstītajai situācijai.

Spēles darbības: Skolotājs aicina bērnus patstāvīgi strādāt ar didaktiskajiem attēliem. Ievietojiet bīstamu situāciju attēlus zem sarkanās kartītes un nebīstamu situāciju attēlus zem baltās kartītes. Bērni izskaidro izvēli.

Materiāls : didaktiskas bildes, kurās attēlotas bīstamas un nebīstamas situācijas, saliekama mape, izmantojot TRIZ metodi, laba un slikta, ar sarkanbaltu kartiņu.

"Ja es to darīšu"

Mērķis : Veicināt bērnu spēju atpazīt draudošās briesmas un atrast izeju no dažādām situācijām. Attīstīt intelektu, sanogēnu domāšanu.

Spēles darbība: Skolotājs uzdod jautājumu, bērni uzmanīgi klausās un skaidri atbild. Noklausījušies skolotāja stāstījumu, bērni to turpina pēc vārdiem: "Ja es tā darīšu, būs briesmas..." vai "Ja es tā darīšu, briesmas nebūs."

Materiāls : kaste ar stimulējošām lietām-čipsiem.

"Kas ir labs un kas slikts»

Mērķis : Attīstīt bērnu spēju atšķirt labu uzvedību no sliktas. Nostipriniet domu, ka laba uzvedība rada prieku, veselību un otrādi.

Spēles darbības: Bērni izmanto sejas izteiksmes un žestus, lai izteiktu savu attieksmi pret labu un sliktu uzvedību (slikta uzvedība - dusmīga seja, krata ar pirkstu; laba uzvedība - smaida, apstiprinoši māj ar galvu.) Bērni atbild uz skolotāja jautājumiem.

"Ko tu zini par..."

Mērķis : nostiprināt bērnu zināšanas par sava ķermeņa uzbūvi, darbu, īpašībām un kopšanas noteikumiem. Uzmanības un atmiņas attīstība.

Spēles darbības: Bērni sēž uz krēsliem skolotāja priekšā. Skolotājs - vadītājs met bumbu bērnam un jautā: “Ko tu zini par... (piemēram, par muskuļiem?” Bērns, kurš noķēra bumbu, atbild. Pārējie bērni klausās uzmanīgi, tie, kas vēlas lai pabeigtu atbildi.

Materiāls: bumba.

"Mēs rakstām vēstuli slimam draugam"

Mērķis : Veicināt bērnu spēju izrādīt līdzjūtību pacientam, interesēties par viņa labklājību un atrast atbalsta vārdus.

Spēles darbības: Bērni tiek aicināti rakstīt vēstuli slimam draugam. Skolotāja aicina bērnus padomāt, ko viņi vēlētos uzrakstīt, kādus uzmundrinājuma vārdus pateikt. Tad visi kopā raksta vēstuli. Viņi ieliek vēstuli un iepriekš sagatavotas dāvanas (zīmējumus, fotogrāfijas, aplikācijas u.c.) lielā, skaistā aploksnē. Vēstuli nosūta slimam draugam (pēc bērnu lūguma paši bērni kopā ar vecākiem). ).

Materiāls: liela aploksne, papīra lapa rakstīšanai, zīmējumi, bērnu veidotas aplikācijas.

"Veselīgs un neveselīgs ēdiens"

Mērķis: nostiprināt priekšstatu par to, kuri pārtikas produkti ir veselīgi un kuri ir kaitīgi organismam. Izprotiet pretrunu: man patīk šis ēdiens... bet tas ir labs manam ķermenim...

Spēles darbības: Bērniem tiek doti pārtikas preču attēli. Zem zaļās kartes jāliek veselīgas pārtikas bildes, bet zem sarkanās kartītes – neveselīgas pārtikas bildes.

Materiāls : didaktiskās bildes, kurās attēloti pārtikas produkti, ekrāna mape ar TRIZ metodi, labi un slikti, ar zaļām un sarkanām kartītēm.

"Izvēlieties pāri"

Mērķis : Veicināt bērnu spēju saistīt attēlos attēlotos objektus ar to veiktajām funkcijām, nostiprināt iegūtās idejas par cilvēka ķermeņa orgāniem, to funkcijām un sistēmām, attīstīt loģisko domāšanu.

Spēles darbības: Bērni saņem attēlus, kuros attēloti iekšējie orgāni un attēloti objekti, kas līdzīgi tiem veiktajās funkcijās (sirds - motors, smadzenes - dators, kuņģis - panna utt.). Skolotāja aicina bērnus aplūkot attēlus un pastāstīt, kā orgānu un priekšmetu darbs ir līdzīgs, un sakārtot attēlus pa pāriem.

Materiāls : didaktiskie attēli, kuros attēloti iekšējie orgāni un dažādi priekšmeti.

"Pabeidz teikumu"

Mērķis: Attīstīt spēju izprast cēloņsakarības starp uzvedību un sekām. Veicināt apzinātu attieksmi pret savu veselību.

Spēles darbības: Skolotājs organizē spēli ar bērniem aplī ar bumbu. Skolotājs met bērnam bumbu, sākot teikumu, un bērns to turpina. Piemēram: “Ja es ēdu daudz saldumu, tad...”, “Ja katru dienu vingroju, tad...”, “Ja ēd nemazgātus augļus, tad...”,

"Es sportošu, lai..."

Materiāls: bumba.

"Kurš ir ātrāks"

Mērķis : sistematizēt bērnos zināšanas par dažādiem sporta veidiem, audzināt interesi par sportu, vēlmi ar tiem nodarboties.

Spēles darbības: Doktora Gantelkina lelle nāk pie bērniem un atnes bildes ar dažādi veidi sports Bērni stāv aplī. Gantelkins iesaka parādīt bērniem sporta veidus, kas viņiem ir pazīstami, izmantojot sejas izteiksmes un kustības. Bērni pa vienam nostājas apļa centrā un rāda paredzēto sporta veidu. Ja aplī esošie bērni uzmin pareizi, bērns saņem attēlu no Gantelkina.

Materiāls : Doktora Gantelkina lelle, bildes no dažādi veidi sports

"cilvēks"

Mērķis: nostiprināt zināšanas par cilvēka “iekšējo virtuvi”, par holistisko procesu, kas notiek gremošanas orgānos.

Spēles darbības: meiteņu un zēnu komandas, saņemot signālu, no izgrieztiem attēliem saliek cilvēka “virtuvi” (iekšējie gremošanas orgāni: mute, barības vads, kuņģis, tievās un resnās zarnas). Pēc tam iegūtie attēli tiek salīdzināti. Uzvar tas, kurš to ievietojis ātri un pareizi.

Materiāls : šķērsgriezuma attēli, kas attēlo iekšējos gremošanas orgānus.

"Augi, kas dziedē»

Mērķis : nostiprināt zināšanas par ārstniecības augiem (izskatu, augšanas vietu) un to izmantošanas metodēm. Paplašiniet savu izpratni par priekšrocībām ārstniecības augi cilvēku veselībai.

Spēles darbības: Ārsts Piļuļkins atver aptieku. Blakus uz galda ir attēli ar situācijām: nogurusi sirds, slikts zobs, kārpas, saaukstēšanās utt. Bērni izvēlas attēlu un dodas uz aptieku pēc Piljuļkina padoma, lai uzzinātu, kurš ārstniecības augs var palīdzēt. Ārsts pastāsta klientiem, kā augs izskatās, kur tas aug un kā tas tiek izmantots (novārījuma, svaigas lapas, sulas veidā utt.)

Materiāls: Doktora Piljuļkina lelle, ekrāns “Aptieka”, didaktiskās bildes ar problēmsituācijām, ārstniecības augu herbāriji (ilustrācijas).

« Kāda palīga trūkst?»

Mērķis : parādiet bērniem katra atsevišķa maņu orgāna nozīmi. Attīstīt kognitīvu attieksmi pret apkārtējo pasauli un sevi.

Spēles darbības: Lieli krāsaina papīra modeļi ar aci, mēli, ausu, degunu, roku guļ ar seju uz leju uz grīdas vai uz nobīdītiem galdiem. Skolotāja informē bērnus, ka šeit guļ cilvēku “skauti”, un ļauj bērniem uzminēt, par ko viņš runā. Pēc tam bērniem tiek dots uzdevums apkopot katru skautu vienotā veselumā.

Materiāls : acs, mēles, auss, deguna, rokas papīra modeļi.

"Kas palīdzēja"

Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par maņām kā analizatoriem, kas ļauj cilvēkam mijiedarboties ar ārējo vidi. Veidot zināšanas par atmiņu un prātu, kas nepieciešamas, lai cilvēks saprastu pasauli.

Spēles darbības: Skolotājs spēlē spēli ar bērniem aplī ar bumbu. Skolotājs sāk teikumu, un bērns to pabeidz. Piemēram: “Zupa man palīdzēja atpazīt pēc smaržas...”, “Es varu paskatīties uz vabolīti...”, “Ar palīdzību atpazīstu mammu pēc balss...”, “Auksts un karsts ūdens viņi atpazīs manu...", "Palīdzēja saprast, kā garšo ābols..." utt.

Materiāls: bumba.

"Kā es varu Jums palīdzēt?"

Mērķis : iemācīties nodibināt saiknes starp dzīviem un dzīviem objektiem nedzīvā daba, veidojiet elementāras savienojumu ķēdes. Veidot humānismu saistībā ar dzīvo dabu.

Spēles darbības: skolotāja aicina bērnus padomāt un runāt par to, kas varētu notikt, ja mežā nelīst lietus (ugunsgrēki, zāle izžūst), kas var notikt ar dzīvniekiem ugunsgrēka laikā, kas var notikt ar putniem liela sala laikā, kas var notikt notiek ar augiem salnu laikā

utt. Bērni spriež, izveido elementāras cēloņsakarības un izmanto kubus, lai izkārtotu loģiskās sakarību ķēdes. Par pareizi uzbūvētu ķēdi bērns saņem ziedu čipu.

Materiāls: didaktiskie kubi, kuros attēloti dzīvās un nedzīvās dabas objekti, puķu skaidas.

"Tas ir iespējams un tas nav iespējams"

Mērķis: Turpiniet mācīt bērniem uzvedības noteikumus dabā, komunikācijas noteikumus ar citiem cilvēkiem. Attīstīt spēju domāt loģiski un spriest.

Spēles darbības: Skolotājs parāda bērniem attēlu un iepazīstina bērnus ar tā saturu. Bērni, rūpīgi noklausījušies stāstu, paceļ sarkano kartīti, ja to nevar izdarīt; balts, ja situācija atbilst komunikācijas un uzvedības noteikumiem. Bērni runā par savu izvēli un savu biedru izvēli.

Materiāls: ilustrācijas ar cilvēka uzvedības situācijām dabā, komunikācijas laikā. Sarkans un balts pēc spēlējošo bērnu skaita.


Jūlija Zarubina
Spēle-aktivitāte “Labie un slikti ieradumi”

Programmas saturs:

1) Veselīga dzīvesveida pamatu veidošana.

2) Izkopt vēlmi palīdzēt citiem, audzināt līdzjūtības sajūtu.

3) Paplašināt bērnu pieredzi.

Spēles gaita:

Aibolits ieradās apciemot bērnus.

Sveiki puiši! Šodien mēs runāsim par ieradumus.

Kas, jūsuprāt, ir ieradums?

Ieradums- šī ir darbība, kas mums kļūst par kaut ko tādu, bez kā mēs nevaram dzīvot.

Noderīga, labi ieradumus padarīt cilvēku brīvāku, jo viņš pārstāj domāt par daudzām savām darbībām, šķiet, ka tās tiek veiktas pašas.

Kas tas ir ieradumus?

Pa labi. Nomazgājiet rokas ar ziepēm, nomazgājiet un sacietējiet auksts ūdens no rīta veiciet vingrinājumus, ievērojiet dienas režīmu.

Nākot no ielas, pārģērbjamies mājas apavos un uzvelkam mājas drēbes. Un mēs uzmanīgi pakarinām to, kuru mēs izņēmām skapī.

Vai, jūsuprāt, ir labi visur izkaisīt grāmatas un rotaļlietas?

Protams, tas ir slikti. Un kāpēc?

Jā, jo tad jūs pavadīsiet daudz laika, meklējot pareizo lietu. Un laiks ir jānovērtē! Katrai lietai ir jābūt sava vieta! Lietu nolikšana savās vietās - labs ieradums!

Starp citu, ieradums novērtēt laiku, gan tava, gan tava ģimene un draugi – brīnišķīgi ieradums. Nav brīnums Viņi saka: "Precizitāte - karaļu pieklājība". Tas nozīmē, ka ir nepieklājīgi kavēties uz tikšanos ar draugu, uz skolu vai sporta nodaļu.

Kādi vēl labie? mēs esam aizmirsuši savus ieradumus? Kurš mums atgādinās? Jā tev ir taisnība! Tīrības un kārtības uzturēšana mājā, telpas uzkopšana ar putekļu sūcēju vai mitru drānu, trauku mazgāšana ir laba ieradumus.

- Labs ieradums- personīgās higiēnas noteikumu ievērošana. Vienmēr būt tīram un glīti ģērbtam, glīti izķemmētam ir brīnišķīgi ieradums.

Bet diemžēl arī tādi ir slikti ieradumi. Parunāsim par tiem. Slikti ieradumi slikti ietekmē cilvēka ķermeni un sabojā mūsu dzīvi. Tā ir dienas režīma neievērošana, mazkustīgums, smēķēšana un citas sliktas ieradumus.

Daudzi bērni, redzot smēķējam pieaugušos, vēlas viņus atdarināt, lai izskatītos nobriedušāki un neatkarīgāki, un ievilktu cigareti. Nekas labs no tā neiznāk izrādās: Uzreiz sāk justies slikta dūša un reibonis!

No kā tas sastāv? smēķēšanas kaitējums?

IN tabakas dūmi ka cilvēks ieelpo plaušās satur daudz kaitīgās vielas: tas ietver nikotīnu, oglekļa monoksīdu un vielas, kas izraisa nopietnas slimības - vēzi. Šīs vielas sauc par kancerogēnām.

Cilvēki, kuri smēķē, biežāk cieš no pneimonijas, bronhīta un bronhiālās astmas.

Smēķētāji sabojā ne tikai savu, bet arī apkārtējo veselību. Cilvēks, kurš četras stundas pavadījis piesmēķētā telpā, saindējas tāpat kā cilvēks, kurš izsmēķējis četras cigaretes. Šo cigarešu dūmu ieelpošanas veidu sauc "pasīvā smēķēšana".

Ja bērns agri kļūst atkarīgs no smēķēšanas, viņš slikti aug, kļūst īsāks un vājāks par vienaudžiem, un viņam bieži sāp galva. Smēķēšana samazina fizisko spēku, pasliktina kustību koordināciju un samazina izturību.

Atcerieties! Smēķēšana un veselība nav savienojami!

Dažiem no mums ir arī labi. ieradumi un slikti. Reti var satikt cilvēku, kuram ir tikai labs labi ieradumi.

Deguns ir jācīnās pret sliktiem ieradumiem, un gribasspēks palīdzēs jums tos uzvarēt.

Ieradumi

Lapsai tas ir

Labi ieradumus:

Brauc ciemos

Savas kuplās zirgastes kopšana

Apmācīt lapsas

Lai uzturētu kārtību.

Lapsai tas ir

Slikti ieradumus:

Ejam uz vistu kūti

Un nozagt vistu.

Deniss un Denijs Lāči

Meža upes krastā mazā koka būdiņā dzīvoja lācēns. Katru rītu saules stari Viņi ieskatījās būdiņas logā, paslīdēja gar spilvenu un kutināja Miškas degunu. Mazais lācis, kuru sauca Denijs, pamodās, izlēca no gultas un izgāja mežā.

Miška pildīja vingrinājumus: viņš notupās, uzrāvās uz priedes apakšējā zara, kūleņoja un tad skrēja pa taku gar upi. Beidzot viņš ielēca vēsajā ūdenī un ar prieku plunčājās, nira un peldējās.

Pēc peldēšanas Denijs iegāja aveņu biezokņos un mielojās ar sulīgām saldām ogām.

Kādu dienu zēns Deniss ieradās mežā. Vakar vakarā viņš veikli izvilka no vecākā brāļa kabatas pāris cigaretes un tagad nolēma pamēģināt smēķēt. Deniss cerēja, ka šeit, mežā, un pat tik agrā stundā neviens viņu nepamanīs un nepārmetīs par smēķēšanu.

Zēns izvilka no kabatas cigareti, aizdedzināja šķiltavas un ievilka zilganos dūmus.

Klepus, klepus, klepus! - Ar aiz ieraduma viņš klepojās.

Deniss atkal vilka un sajuta sliktu dūšu. Viņa galva sāka griezties un redze kļuva tumšāka. Viņš gandrīz nokrita no celma.

Kas tas ir? - zēns nobijās. – Tur citi smēķē – un nekā!

Viņš atcerējās, kā vecāki zēni mežonīgi smēķēja, slēpdamies aiz skolas, un Deniss, tievs un īss, sapņoja ar viņiem draudzēties un būt vismaz kaut cik viņiem līdzīgs. Pēkšņi Deniss izdzirdēja kādu šalkam aveņu biezokņos.

"Kas tas varētu būt?"- zēns bija pārsteigts. Viņš piecēlās no celma un uzmanīgi atdalīja krūma zarus.

“Ak, tas ir lācēns! Diezgan mazs, kā rotaļlieta! Cik jauki! Pinkains, klubpēds, ar gudrām, dzīvespriecīgām acīm. Kaut es varētu viņu noķert un aizvest uz skolas dzīvojamo stūrīti! - Deniss nodomāja un sāka uzmanīgi ložņāt pie mazuļa.

Bet mazais lācis pēkšņi jautri nokrita uz muguras izplūda smieklos:

Ha ha ha! Ha ha ha!

Deniss pārsteigumā sastinga: pirmo reizi mūžā viņš ieraudzīja smejošu lācēnu!

Izsmējies pēc sirds patikas, Denijs pieklājīgi nostājās uz pakaļkājām iepazīstināja sevi:

- Sveiki! Mani sauc Denijs! Un kā tevi sauc?

Un es - Deniss! - atbildēja šokētais zēns.

Tu laikam esi dresēts lācēns no cirka? - viņš jautāja.

Nepavisam! - Denijs atbildēja. - Es esmu burvju lācis no pasakas.

Ā, tas arī viss! – Deniss novilka.

Pastāsti man, par ko tu smējies? Virs manis? - zēns jautāja lācēnam.

Protams, pār tevi! Kuram citam! - Denijs atbildēja.

Un kāpēc? – Deniss neatlaidās.

Tu izskatījies ļoti apmulsis, kad gandrīz nokriti no celma. Ļaujiet man pajautāt, ko jūs darījāt uz celma? Rokās tev bija kaut kāds tievs balts kociņš, no tā nāca zilgani dūmi.

Ak, šis! - Deniss nejauši teica. – Šī ir parasta cigarete. Visi tos pīpē, bet es nez kāpēc jutos ļoti slikti!

Nav pārsteiguma! – Denijs atzīmēja. – Dzirdēju, ka cigaretes ir ļoti indīgas, no tām pat var saslimt!

Saslimt? – Deniss bija pārsteigts. – Bet es pazīstu daudz cilvēku, kuri smēķē cigaretes, un viņiem nekas nenotiek!

Bet tas ir tikai sākums! Un tad viņi saslimst, klepo un, iedomājieties, pat nomirst.

Nē nē! - zēns bailēs iesaucās. - Es to negribu!

Tas ir labi! - Denijs atbildēja. – Starp citu, vai jūs vēlētos palutināt sevi ar avenēm? - viņš jautāja, pasniedzot Denisam sauju ogu.

"Ar prieku," viņš atbildēja, iebāzdams mutē avenes.

Klausies, Denis, vai gribi, lai es tev pastāstu stāstu, ko dzirdēju no savas vecmāmiņas? Šis stāsts ir par smēķēšanu.

Nu pasaki man!

Un Denijs sāka runāt.

- “Reiz senos laikos bija viens zēns. Viņš bieži nāca uz mežu, sēdēja uz koka celma un smēķēja cigareti. To uzzinājis no pieaugušajiem, viņš domāja, ka kļūst gudrāks un nobriedušāks. Mana vecmāmiņa tajos laikos bija rotaļīgs mazs lācēns. Viņa paskatījās aiz krūmiem un ķircināja puika: “Ak! Smēķētāj, nāc, panāk mani! Un viņa ātri aizbēga pa meža taku.

Bet Zēns nekad nevarēja viņu panākt! Viņš smagi elpoja, viņam nebija elpas un galu galā bezcerīgi atpalika.

Laiks pagāja. Šī zēna draugi, viņa klasesbiedri, ātri izauga, kļuva garāki un stiprāki. Daudzi no viņiem vasarā ieradās vasarnīcā un izveidoja iegriezumus veca skapja sienā, atzīmējot to augšanu. Un viņi priecājās, redzot, ka ar katru gadu kļūst par vairākiem centimetriem garāki.

Zēns, par kuru runāja vecmāmiņa, nevarēja priecāties ar visiem pārējiem. Viņš pamanīja, ka draugi jau sen viņu pārspējuši gan spēka, gan auguma ziņā, un tas viņam nedeva mieru. Viņš arvien biežāk gāja mežā, ilgu laiku jutās skumji, tad aizdedzināja cigareti un klusībā izpūta dūmus. Viņš vairs nelika gaisā, ka izskatās pēc pieaugušajiem, jo ​​visi par viņu smējās un neviens viņu neņēma līdzi. spēlēt!

Tik skumjš stāsts! – Denijs pabeidza. "Es ceru, ka tas nenotiks ar jums," viņš piezīmēja. – Vai vēlies, dārgais Denis, es tev iemācīšu labi peldēt, ātri skriet, lēkt augstu, kļūt stipram, dzīvespriecīgam un laimīgam?

Protams, ka gribu! – Deniss bija sajūsmā.

Tad aizmirsti par smēķēšanu! Izmetiet cigaretes krūmos un sāciet trenēties. Katru rītu skrien uz šo izcirtumu. Mēs būsim kopā spēlēt futbolu, plunčāties upē, pievilkties, skriet un lēkt. Jūs pat nepamanīsit, kā izaugsit, kļūsit stiprs un veselīgs.

Paldies Denny! - zēns atbildēja un svieda cigaretes tālāk krūmos. - Es vairs nesmēķēšu, bet noteikti nodarbošos ar sportu!

Atbildi uz jautājumiem

Pastāstiet mums par savu labi ieradumi.

Vai tev ir slikti ieradumi? Kuru?

Kāpēc veselīgi ieradumi palīdz jūsu veselībai?

- Vai ir labs ieradums mazgāt rokas ar ziepēm?? Iztīri savu istabu? Uzturēt kārtīgumu?

- Labs vai slikts ieradums izmest grāmatas, lietas, drēbes?

Kāpēc smēķēšana tā ir slikts ieradums?

Ko tu domā, grauž nagus - labs vai slikts ieradums? Kāpēc?

Uzminiet, kuras labi ieradumi, un kuras kaitīgs

Es izkaisīju grāmatas un lietas

Un es viņus meklēju visu vakaru. (Kaitīgs.)

Netīro trauku mazgāšana

Es neaizmirsīšu nomazgāt grīdu. (Noderīga.)

Es tīru ar putekļu sūcēju,

Es neatstāju putekļus. (Noderīga.)

Man ļoti patīk grauzt nagus

Es noķeru visus mikrobus. (Kaitīgs.)

Es nomazgāšu seju ar ziepēm un ūdeni,

Es izskatos glīti. (Noderīga.)

Pabeidziet uzdevumu

Zīmēt un krāsot: drēbju birste, plaukts ar glīti sakārtotām grāmatām, tīrs šķīvis, karote, krūze, dakša, nazis, ziepju gabaliņš, sūklis.